BIOTECH 2.0 „Jakie Inteligentne lekcje wyciągnęliśmy dzięki unijnemu projektowi Smart Rural 21”

Posted On By Bloger

RSP Ostoja Natury, Warmińsko Mazurski Ośrodek Doradztwa Rolniczego z siedzibą w Olsztynie oraz Gmina Olsztynek zapraszają na BioTech 2.0. w formie wirtualnej platformy transferu wiedzy.
Po pierwszym wydarzeniu z cyklu BioTech 2020, podczas którego przedstawione zostały nowoczesne procesy produkcji stosowane we współczesnym rolnictwie ekologicznym a także zdobycze technologiczne oraz naukowe wykorzystywane na różnych etapach procesów upraw, hodowli i przetwórstwa widzimy że wiedza o tym jak skutecznie prowadzić i zarządzać produkcją żywności wysokiej jakości jest bardzo pożądana i trudna do uzyskania. Naszym celem nieprzerwanie pozostaje popularyzacja oraz uporządkowanie wiedzy w zakresie najnowszych technologii sektora rolniczego i produktów wysokiej jakości oraz rolnictwa regeneratywnego przy współpracy z czołowymi specjalistami z Polski i Europy.

Główne wydarzenie BioTech 2.0 odbyły się 12 września w Olsztynku przy targowisku miejskim – ulica Kościuszki obok @biohubbazar.

Konferencja została podzielona na 3 bloki:
– Future of Farming (przyszłość rolnictwa)
– Regenerative Agricututre ( rolnictwo regeneratywne)
– Villages of Smart Rural 21 (prezentacje wiosek finalistów programu Smart Rural 21)

W tym roku formuła wydarzenia zostanie poszerzona o 2 dni warsztatów praktyczno-teoretycznych organizowanych w gospodarstwie ekologicznym Ostoja Natury 10 i 11 września.
Dzień 1 – From farm to Fork / Z pola na stół – organizacja krótkiego łańcucha dostaw w małym i średnim Gospodarstwie Ekologicznym
Dzień 2 – Regenerative Agriculture in the Making / Rolnictwo Regeneratywne w praktyce

Temat wystąpienia „SMART RULAR 21
Projekt „Działania przygotowawcze na rzecz inteligentnych obszarów wiejskich w XXI wieku” (Inteligentna wieś 21) to dwuipółletni projekt wspierany przez Komisję Europejską (DG AGRI), którego ogólnym celem jest promowanie i inspirowanie wsi do opracowywania i wdrażania postaw i strategii dotyczących inteligentnych wsi w całej Europie. Projekt zakłada wypracowanie wniosków ze zdobytych doświadczeń oraz wspieranie przyszłych interwencji politycznych w zakresie inteligentnych wsi. Czas realizacji przedsięwzięcia to grudzień 2019 roku -czerwiec 2022 roku.

Wystąpienia w ramach prezentacji programu Smart Rural 21 poprowadziła Główny Koordynator Projektu Edina Ocsko, Dyrektor Grupy E40 odpowiedzialnej za realizację programu na zlecenie Komisji Europejskiej.To byłopierwsze spotkanie uczestników projektu.

Previous post Wiadomości #17
Next post [#140] Sprzedażowe Q&A rękodzielnika (18.11.2021)

Dodaj komentarz