BIOTECH 2021 – „Wyzwania w badaniach i rozwoju rolnictwa ekologicznego” Prof. Knut Schimdtke (FIBL)

Posted On By Bloger

RSP Ostoja Natury, Warmińsko Mazurski Ośrodek Doradztwa Rolniczego z siedzibą w Olsztynie oraz Gmina Olsztynek zapraszają na BioTech 2.0. w formie wirtualnej platformy transferu wiedzy.
Po pierwszym wydarzeniu z cyklu BioTech 2020, podczas którego przedstawione zostały nowoczesne procesy produkcji stosowane we współczesnym rolnictwie ekologicznym a także zdobycze technologiczne oraz naukowe wykorzystywane na różnych etapach procesów upraw, hodowli i przetwórstwa widzimy że wiedza o tym jak skutecznie prowadzić i zarządzać produkcją żywności wysokiej jakości jest bardzo pożądana i trudna do uzyskania. Naszym celem nieprzerwanie pozostaje popularyzacja oraz uporządkowanie wiedzy w zakresie najnowszych technologii sektora rolniczego i produktów wysokiej jakości oraz rolnictwa regeneratywnego przy współpracy z czołowymi specjalistami z Polski i Europy. Główne wydarzenie BioTech 2.0 odbyły się 12 września w Olsztynku przy targowisku miejskim – ulica Kościuszki obok @biohubbazar.
Konferencja została podzielona na 3 bloki:
– Future of Farming (przyszłość rolnictwa)
– Regenerative Agricututre ( rolnictwo regeneratywne)
– Villages of Smart Rural 21 (prezentacje wiosek finalistów programu Smart Rural 21)
W tym roku formuła wydarzenia została poszerzona o 2 dni warsztatów praktyczno-teoretycznych organizowanych w gospodarstwie ekologicznym Ostoja Natury w dniach 10 i 11 września.
Dzień 1 – From farm to Fork / Z pola na stół – organizacja krótkiego łańcucha dostaw w małym i średnim Gospodarstwie Ekologicznym
Dzień 2 – Regenerative Agriculture in the Making / Rolnictwo Regeneratywne w praktyce

Temat wystąpienia: Rolnictwo ekologiczne – z punktu widzenia naukowca, producenta, ins
Temat wykładu: Wyzwania w badaniach i rozwoju rolnictwa ekologicznego
Oczekuje się, że w nadchodzących latach rolnictwo ekologiczne i rynek żywności ekologicznej będą nadal silnie rosnąć, nie tylko w UE. Jednocześnie rosną oczekiwania polityczne i konsumenckie wobec rolnictwa. Zachowanie i poprawa różnorodności biologicznej, zarządzanie neutralne dla klimatu oraz rozbudowa regionalnych łańcuchów wartości stanowią trzy kluczowe wyzwania, z którymi przyjdzie się zmierzyć. W wystąpieniu zostaną zaprezentowane innowacje techniczne i biologiczne mówiące o tym, w jaki efektywny sposób rolnictwo ekologiczne może sprostać tym wyzwaniom na przestrzeni najbliższych 20 lat.

PROF. DR AGR. KNUT SCHMIDTKE – Dyrektor ds. badań, rozwoju i innowacji w Instytucie Badawczym Rolnictwa Ekologicznego w Szwajcarii Od kwietnia 2020 roku Dyrektor ds. badań, rozwoju i innowacji oraz Przewodniczący Rady Wykonawczej Instytutu Badawczego Rolnictwa Ekologicznego (FiBL) w Szwajcarii. Z nauką związał się podejmując w 1984 roku studia w zakresie nauk rolniczych na Uniwersytecie Justus-Liebig w Gießen. Wiedzę i warsztat naukowy umacniał m.in., jako Asystent naukowy w Katedrze Biologicznych Systemów Produkcji na Uniwersytecie Justus-Liebig w Gießen jak również Asystent naukowy w Instytucie Produkcji Roślinnej i Hodowli Roślin oraz Asystent uniwersytecki w Instytucie Produkcji Roślinnej i Hodowli Roślin na Uniwersytecie w Getyndze. W między czasie w roku 1997 uzyskał tytuł Doktora na Wydziale Nauk Rolniczych i Ochrony Środowiska Uniwersytetu Justusa Liebiga w Gießen. W roku 2000 pełnił rolę profesora wizytującego na Wydziale Rolnictwa Ekologicznego na Uniwersytecie Zasobów Naturalnych i Stosowanych Nauk Przyrodniczych (Austria). Natomiast w 2003 roku rolę profesora wizytującego w szkole podyplomowej w zakresie rolnictwa na Uniwersytecie Hakkaido (Japonia). Przez wiele lat zawodowo związany z Uniwersytetem Nauk Stosowanych w Dreźnie (Niemcy) gdzie pracował od 2003 r. jako profesor zwyczajny rolnictwa ekologicznego. Na tej uczelni Od 2015 r. pełnił na tej uczelni funkcję prorektora ds. badań i rozwoju, z powodzeniem opracowując, wraz ze swoim zespołem, wiele innowacyjnych projektów. Bogate doświadczenie naukowo-badawcze sprawia, że jest cenionym, międzynarodowym ekspertem w dziedzinie rolnictwa ekologicznego oraz agronomi, gleboznawstwa i żywienia roślin.

Previous post Autentyczność w związku
Next post WARTOŚCI JYSK w Centrum Dystrybucji w Radomsku || KUPIEC

Dodaj komentarz